Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.